Ankieta na temat zakupów i zmiany klimatu

Climate Eatucation

Facebooktwitterpinterestmail

Badanie Okręgu Pomorskiego Polskiego Klubu Ekologicznego na temat zakupów i zmiany klimatu zostało zrealizowane w miesiącach sierpień – październik 2021. Celem ankiety było zbadanie poziomu społecznej świadomości, zainteresowania zagadnieniem relacji ochrony klimatu i nawyków zakupowych. Ankieta miała dać zarys postrzegania tych kwestii wśród osób ankietowanych, a także przedstawić spojrzenie badanych na realizację takich tematów w szkołach.

Wyniki ankiety wskazują, że większość odbiorców jest świadoma problematyki zmiany klimatu i jej związku z konsupcyjnym stylem życia w dzisiejszym społeczeństwie, a także interesuje się tym zagadnieniem. Wydaje się też, że ankietowani są przekonani, że politycy, czy organizacje krajowe i międzynarodowe mają decydujący wpływ na kształtowanie rynku żywności na rzecz przeciwdziałania zmianie klimatu, ale także ich indywidualne, codzienne wybory zakupowe mają znaczenie w tej kwestii.

Raport z przeprowadzonej ankiety jest do pobrania poniżej:

Pobierz “Raport - ANKIETA NA TEMAT ZAKUPÓW I ZMIANY KLIMATU” Raport-ankieta-pl.pdf – Pobrano 72 razy – 1 MB

Ankietę można było wypełnić na stronie EkoAgora lub poprzez link do ankiety.

Ankieta została opracowana przez Okręg Pomorski Polskiego Klubu Ekologicznego, przygotowana w ramach grantu Climate Eatucation, w projekcie Food Wave.

Niniejsza publikacja powstała przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej. Za jej treść odpowiada wyłącznie Polski Klub Ekologiczny Okręg Pomorski i niekoniecznie odzwierciedla ona poglądy Unii Europejskiej.

Facebooktwitterpinterestmail

Dodaj komentarz