Cycling Recycling, czyli Ekologiczna
wyprawa rowerowa Dominika Dobrowolskiego

Facebooktwitterpinterestmail

Cycling Recycling to rowerowa podróż po Polsce promująca ideę prawidłowego postępowania z elektroodpadami. Jej pomysłodawcą jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, który już w zeszłym roku odniósł sukces przemierzając Polskę i zbierając tony elektrośmieci.

W tym roku Cycling Recycling przemierzy polskie wybrzeże Bałtyku i zwróci uwagę uczestników meetingów w poszczególnych miastach – przystankach, na problem zanieczyszczenia plaż oraz będzie uświadamiał, jak ważna jest troska i dołożenie wszelkich starań w dbaniu o piękno i czystość naszego Morza. Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci oraz konkursy z nagrodami.

Rajd wystartował w Szczecinie i przemieszcza się na wschód Polski przez takie miasta, jak: Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Słupsk, Hel, Gdynię, Sopot…  10 sierpnia zawita do Gdańska na parking pod sklepem Biedronka przy ulicy Startowej 14! W godzinach 10-15 będzie można oddać elektroodpady, baterie i in., jak również wziąć udział w licznych konkursach, grach i zabawach edukacyjnych. O godz. 11 odbędzie się konferencja prasowa, podczas której Dominik Dobrowolski opowie o swojej wyprawie i zaapeluje o większą troskę o czystość plaż i o walkę z zaśmieceniem naszego morza. Następnie ekowyprawa przejedzie przez Elbląg, by zakończyć swoją tegoroczną misję w Braniewie.Jednak najważniejszym aspektem akcji jest informowanie, edukowanie oraz propagowanie wiedzy wśród mieszkańców kraju o recyklingu, niebezpiecznych odpadach w postaci sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz sposobach prawidłowego postępo

Partnerami wwania z nimi.yprawy Cycling Recycling są: Remondis Electrorecycling, Electro-System Organizacja Odzysku i sieć sklepów Biedronka.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji, gdyż cel jest szczytny! Niech każdy użytkownik plaży dowie się, jak ważne jest dbanie o czystość miejsca, w którym chce wypoczywać! Niech każdy mieszkaniec Polski pozna prawidłowe zasady postępowania z elektroodpadami. Podnośmy świadomość społeczeństwa! Edukujmy i wskazujmy eko drogę w życiu!

O zeszłorocznej wyprawie można przeczytać tutaj.

Aktualności z trasy znajdą Państwo na stronie: http://www.cycling-recycling.eu/

Zapraszamy do śledzenia akcji na Facebooku

Facebooktwitterpinterestmail

One thought on “Cycling Recycling, czyli Ekologiczna
wyprawa rowerowa Dominika Dobrowolskiego

Dodaj komentarz