Dewastacja przyrodnicza na terenie bagiennym w Gdyni Dąbrowie

Facebooktwitterpinterestmail

Polski Klub Ekologiczny Okręg Wschodnio-Pomorski otrzymał pismo od mieszkańca Gdyni o dokonanej niedawno dewastacji przyrodniczej na przepięknym terenie bagiennym w tzw. Leśnym Zakątku w Gdyni Dąbrowie.

Sprawą zajęli się członkowie PKE OWP oraz mieszkańcy i mimo ulewnego deszczu pojechali na miejsce tej dewastacji przyrodniczej w Dąbrowie w Gdyni.

Na miejscu zrobiono zdjęcia. Rzeczywiście zastano tam “przeryty” buldożerami i zasypany urokliwy teren bagienny.  Teren był ogrodzony siatką, nie było żadnej tablicy o  prowadzonej  budowie.

Skontaktowaliśmy się z Urzędem Miejskim w Gdyni. Dowiedzieliśmy się, że nie jest jeszcze zatwierdzony Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego  tego miejsca /Leśna Polana/:  https://www.gdynia.pl/bip/plany-miejscowe-w-trakcie-sporzadzania,424/1909-lesna-polana,453678  Ma być zatwierdzony jesienią na funkcję mieszkaniową i być wyłożony do wglądu mieszkańcom. Czekamy na odpowiednie działania Wydziału Środowiska UM  w Gdyni.

Wg przyrodników z RDOS-iu nastąpiło tam na złamanie ochrony gatunkowej i zniszczenia chronionego gatunku, szczególnie w sprawie ochrony żab, które są pod ścisłą ochroną, nie mówiąc o ptakach śpiewających i wyciętych drzewach.

W tej sprawie Polski Klub Ekologiczny w Gdańsku Okręg Wschodnio-Pomorski zamierza wystąpić do prokuratury.

Wystąpiliśmy z prośbą do lokalnych mediów o zajęcie się tym tematem, tym bardziej, że według tamtejszych mieszkańców zasypywanie odpadami tych przepięknych terenów bagiennych trwa już od co najmniej siedmiu lat.

DSC_0001 DSC_0003 DSC_0005 DSC_0007 DSC_0011 DSC_0012 DSC_0013 Untitled
<
>
Facebooktwitterpinterestmail

Dodaj komentarz