Konferencja „Wszystkie rzeki prowadzą do morza”

Zapraszamy 16-17 kwietnia do Gdańska

Facebooktwitterpinterestmail

11 marca br. zakończyła się europejska kampania #protectwater na rzecz ochrony prawnej naszych wód. 375 386 osób wzięło udział w historycznie licznych konsultacjach. Jako Europejczycy wspólnie dowiedliśmy, że zależy nam na losie naszych rzek wzywając Komisję Europejską do obrony prawa wodnego (Ramowa Dyrektywa Wodna).

Co jednak tak naprawdę wiemy o zasobach wodnych które chcemy chronić i które naszej ochrony potrzebują? Jaką wspólną wartością są dla nas rzeki? Jaki my mamy na nie wpływ i jaki one mają wpływ na nasze codzienne życie? O czym świadczą zamknięte plaże bałtyckie i zakazy kąpieli które uprzykrzają nam letni wypoczynek? Te i wiele innych pytań zapadnie podczas II konferencji Koalicji Ratujmy Rzeki „Wszystkie rzeki prowadzą do morza”.

W nadbałtyckim, międzynarodowym  gronie spotkamy się tym razem w Gdańsku, aby wspólnie się nad tym zastanowić w takt narracji prowadzonej przez Ewę Podolską (TokFm) i Marię Staniszewską (Polski Klub Ekologiczny). Poruszymy również gorący obecnie temat przekopu Mierzei Wiślanej zapraszając do naszego “wodnego okragłego stołu” mozliwe szerokie grono zainteresowanych, w tym społeczenstwo lokalne.

Gościć nas będzie nowoczesne centrum nauki Hevelianum,  które uzyskało certyfikat Najlepszy Produkt Turystyczny 2018 Polskiej Organizacji Turystycznej.

~ Zapraszamy! ~

Odkręcając kran łączysz się z Bałtykiem – przecież wszystkie rzeki prowadzą do morza!

Organizatorzy: Koalicja Ratujmy Rzeki, Polski Klub Ekologiczny, Coalition Clean Baltic, Hevelianum

Patronaty honorowe:

Prezydent Miasta Gdańska www.gdansk.pl

Marszałek Województwa Pomorskiego

 

Zgłoszenia:

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową na adres biuro@pke.gdansk.pl do 9 kwietnia br.

Program konferencji:

Pobierz “Program-konferencji-plakat-01.04.2019.pdf” Program-konferencji-plakat-01.04.2019.pdf – Pobrano 56 razy – 452 KB

Facebooktwitterpinterestmail

Dodaj komentarz