Nadmorski Park Krajobrazowy

W obiektywie Zielonej Akademii</span<

Facebooktwitterpinterestmail

Przedstawiony zbiór zdjęć pochodzi z albumu znalezionego w materiałach archiwalnych „Zielonej Akademii” z lat 90-tych. Prawdopodobnie jest to część pracy wykonanej przez absolwentkę lub absolwenta tych studiów podyplomowych. Niestety na pracy nie widnieje podpis osoby, która wykonała zdjęcia (liczymy, że może się zgłosi).

Album to relacja zdjęciowa z autokarowych zajęć terenowych, których trasa wiodła przez Nadmorski Park Krajobrazowy – pas wybrzeża od Białogóry, przez Jastrzębią Górę, Rozewie, Chłapowo, Władysławowo, po Mierzeję Helską i łąki halofilne nad Zatoką Pucką.

Na zdjęciach uwiecznione są sosnowe lasy, roślinność charakterystyczna dla łąk halofilnych, torfowiska i charakterystyczne dla Bałtyku klify, wąwozy, wydmy, brzegi zalewowe, piaszczyste i kamieniste plaże.

Z dzieł wykonanych ręką ludzką uwieczniono: latarnię morską w Rozewiu, ochronną opaskę gabionową w Jastrzębiej Górze i kamień „Gwiazda Północy” – najdalej wysunięty na Północ punkt Polski.

Uwieczniono też płotki faszynowe, rurociąg transportujący piasek z dna morskiego i pracującą pogłębiarkę. Jest też współczesna siedziba Zarządu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, a z zabytkowych budynków – Hallerówka, i błękitny domek Adiutantówka.

Album to bardzo ciekawy i esencjonalny fotograficzny przekaz zachęcający do wędrówek po Nadmorskim Parku Krajobrazowym.

Opracowała: Ewa Podlesińska

Błękitny domek - Adiutantówka Bloki torfu i wyrobiska powstałe po wydobyciu Bloki torfu i wyrobiska powstałe po wydobyciu1 Brzeg wydmowy. Widok na plażę we Władysławowie od wschodniej strony portu Brzeg zalewowy we Władysławowie Brzeg zalewowy we Władysławowie1 Brzeg zalewowy z typową roślinnością zatokową Brzeg zalewowy z typową roślinnością zatokową1 Fragment rurociągu transportującego piasek z dna morskiego wykorzystywany do umocnienia wydm Gwiazda Północy - wyznacznik najdalej wysuniętego punktu na północ Polski Kamienista plaża w Rozewiu u podnóża klifu Kamienista plaża w Rozewiu u podnóża klifu1 Kamienista plaża w Rozewiu u podnóża klifu2 Kamieniste sztucznie usypane koryto strumyka okresowego w Rezerwacie Przylądek Rozewie Lasy sosnowe na Półwyspie Helskim Latarnia morska w Rozewiu Łąki halofilne nad Zatoką Pucką Łąki halofilne nad Zatoką Pucką1 Płot faszynowy na Półwyspie Helskim Podmywany klif przez fale morskie Pogłębiarka u wejścia portu we Władysławowie Przylądek Rozewie Przylądek Rozewie Rezerwat Przyrody - Przylądek Rozewie Roślinność łąk halofilnych Roślinność łąk halofilnych Roślinność Zatoki Puckiej na Półwyspie Helskim Siedziba Zarządu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego Skupisko żarnowca miotlastego Storczyk szerokolistny Turzyca Piaskowa Umocniony gabionami fragment klifu w Jastrzębiej Górze Uwarstwienie klifu Chłapowskiego Wąwóz Chłapowski - Rudnik. Zejście na plażę Wąwóz Rudnik z widocznymi skupiskami żarnowca miotlastego Wąwóz w Chłapowie - Żydowski Żleb Widok na Rozewie klifu Chłapowskiego Widok na Zatokę Pucką ze wzgórza morenowego we Władysławowie Zabytkowy budynek - Hallerówka Żarnowiec miotlasty
<
>
Fragment rurociągu transportującego piasek z dna morskiego wykorzystywany do umocnienia wydm
Facebooktwitterpinterestmail

One thought on “Nadmorski Park Krajobrazowy

  1. Dzięki, już wiem gdzie wybiorę się na wycieczkę w weekend majowy, do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego !

Comments are closed.