Poszukiwanie skutecznych metod edukacji w zakresie

odpadów morskich – jak dokonać prawdziwej zmiany?

Raport z konferencji Stowarzyszenia Edukatorów Nauk o Morzu – EMSEA

Facebooktwitterpinterestmail

W dniach 16-20 września 2019 r. Na wyspie Sao Miguel (Azory) odbyła się konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Edukatorów Nauk o Morzu (EMSEA). Na konferencji Koalicję Czystego Bałtyku- CCB i Polski Klub Ekologiczny Okręg Pomorski-PKE OP reprezentowała  Irmina Balicka, która zaprezentowała plakat zatytułowany „Poszukiwanie skutecznych metod edukacji w zakresie odpadów morskich – jak dokonać prawdziwej zmiany?”

Plakat koncentrował się na różnych metodach nauczania o śmieciach morskich i stanowił zachętę do dyskusji na ten temat. Jego rolą było zarówno prezentowanie inicjatyw CCB, jak i PKE OP.

Cała konferencja była bardzo cenna – bardzo intensywna i miała różnorodny program. Obejmowała zarówno prezentacje ustne, warsztaty, sesję otwartą, prezentację plakatu, jak i Expo. Sesja ustna składała się z wykładów prelegentów i prezentacji na temat najnowszych programów edukacyjnych prowadzonych przez różne instytuty, organizacje i osoby indywidualne. Podczas sesji otwartej uczestnicy konferencji pracowali nad swoimi umiejętnościami radzenia sobie z problemami w skali społeczeństwa, podczas gdy podczas warsztatów była okazja, aby dowiedzieć się, jak organizować konkretne projekty, tworzyć proste, ale skuteczne zajęcia lub zwiększyć efektywność w zakresie umiejętności komunikacyjnych. Nowością na konferencji EMSEA była EXPO, na którą zaproszono społeczność lokalną. Podczas Expo kilka instytucji i organizacji pokazało swoje metody nauczania w praktyce.

Uczestnicy tuż po konferencji, brali udział w spontanicznym sprzątaniu plaży zorganizowanym przez lokalną firmę obserwującą wieloryby – Futurismo. W ramach Międzynarodowego Dnia Oczyszczenia Wybrzeża (21 października), podjęto inicjatywę czyszczenia kamienistej plaży  w pobliżu miasta Ponta Delgada. Akcja zakończyła się zebraniem 50 kg śmieci.

Pobierz “Poster-Looking-for-effective-methods-of-marine-litter-education-how-to-make-a-real-difference.pdf” Poster-Looking-for-effective-methods-of-marine-litter-education-how-to-make-a-real-difference.pdf – Pobrano 63 razy – 4 MB

Facebooktwitterpinterestmail

Dodaj komentarz