Spacer ziołowy po dzielnicy Kokoszki

Relacja ze spotkania z zielarką Dorotą Grądzką

Facebooktwitterpinterestmail

W sobotę 12 października Polski Klub Ekologiczny Okręg Pomorski zorganizował spacer z zielarką i fizjoterapeutką Dorotą Grądzką po dzielnicy Kokoszki. Poznaliśmy zasady zbierania ziół, ich suszenia, przetwarzania i przechowywania. Spacer po łące był bardzo udany. Spotkaliśmy się w Kiełpinie Górnym przy uprzednio wypatrzonej, rozległej łące w sąsiedztwie naszych domów. Spotkanie ze znakomitą zielarką uświadomiło nam, jakie bogactwo roślin z ich fantastycznymi właściwościami skrywa każda połać zielonej przestrzeni dostępnej nam na wyciągnięcie ręki. Najbliższy nam świat roślin zielnych, w sposób kompletny jest w stanie ukoić nasze zmysły swoim pięknem, urozmaicić potrawy swoim smakiem i zapachem, a nade wszystko wspomóc nasze zdrowie.

Po pewnym czasie penetrowania łąki, wzmagający się deszcz wymusił na nas skorzystanie z gościnności Biblioteki Kokoszki. Wysłuchaliśmy tam brawurowego wykładu naszej przewodniczki – zielarki, fitoterapeutki o możliwościach zastosowania ziół, które rosną w zasięgu naszego wzroku, w naszej codzienności. Dyskusja skupiła się wokół zdrowia, zdrowego trybu życia i dobrodziejstw, jakie niesie wykorzystanie wszystkich właściwości ziół występujących na otaczających nas łąkach i w uprawianych przez nas ogrodach.

Zielarka i fitoterapeutka DOROTA GRĄDZKA

Poszukiwania ziół na terenach zielonych w dzielnicy Kokoszki

 

Drugą część spotkania spędziliśmy w szkolnej Bibliotetece w Kokoszkach

Poniżej przedstawiamy ulotkę promocyjną – informującą o wspólnym poznawaniu i zbieraniu ziół

O kolejnych wydarzeniach informować będziemy na bieżąco!

Zapraszamy gorąco!

Projekt „Deszcz to wiele kropel – codzienne działania na rzecz ochrony bioróżnorodności i zapobiegania skutkom zmian klimatu” jest realizowany przez Polski Klub Ekologiczny – Okręg Wschodnio-Pomorski dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Facebooktwitterpinterestmail

Dodaj komentarz