Podjęte przez Sejm i władze wykonawcze w ubiegłej kadencji inicjatywy i akty prawne dotyczące Polskiego Programu Energetyki Jądrowej (PPEJ) w tym budowy pierwszej EJ nie zostały oparte na rzetelnej analizie celowości i skutków społecznych, ekologicznych a także – co istotne – ekonomicznych. Publikowane na przełomie lat 2022 -2023 stanowiska ekspertów i listy do kompetentnych organów wskazują na przewagę szkód PPEJ dla zrównoważonego rozwoju Polski w w/w as...
Polski Klub Ekologiczny, wraz z wieloma organizacjami pro-środowiskowymi, skierował do Ministra Tchórzewskiego apel w sprawie propozycji dotyczących energetycznego wykorzystania odpadów. Zachęcamy do zapoznania się z treścią apelu.
...
Instytut na rzecz Ekorozwoju realizuje projekt „Eko-lokator – edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami”. W ramach projektu odbędzie się w Gdańsku 10 kwietnia bezpłatne szkolenie nt. gospodarowania wodą w budynku wielorodzinnym:
Jakie zmiany wprowadza Nowe Prawo Wodne i kogo one dotyczą?
Co oznacza "podatek od deszczu" i kto będzie go płacił?
Jak zapobiegać podtopieniom budynków i powodziom po opadac
Wiatr, słońce, woda, którymi obdarowuje nas Natura stanowiły od zawsze niewyczerpalne źródła energii dla mieszkańców Ziemi. W miarę rozwoju sposobów gospodarowania, zapotrzebowanie na energię rosło. Energia bywała często niebezpieczna dla człowieka, ale bez niej ludzkość nie mogłaby żyć. Wraz z postępem cywilizacji wykorzystywano ją w coraz bardziej złożony sposób.
Energię wiatru np. wykorzystywano w dawnych czasach do napędzania pomp wodnych przy odwad...
Świat powoli się budzi…. słychać z całego świata niepokojące ostrzeżenia naukowców. o błędach popełnianych w gospodarowaniu człowieka w środowisku. Geometryczny wzrost liczby ludności na Ziemi, nasze ciągłe dążenie do poprawy komfortu życia, napędza kurczenie się nieodnawialnych zasobów, wzmaga emisję CO2, a co za tym idzie ocieplenie klimatu i topnienie lodów w Arktyce…. Czy my członkowie kilkumiliardowej rzeszy mieszkańców Świata możemy bardziej zadbać
Rosnąca ingerencja człowieka w środowisko prowadzi do coraz bardziej odczuwalnych zmian klimatycznych. Ocieplenia klimatu jest procesem powolnym, więc nie wszyscy utożsamiają go z własną działalnością. Biorąc pod uwagę fakt, że swoim gospodarowaniem zwiększamy ilość gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń. Najwyższy czas zacząć działać w kierunku zmniejszenia wielkości emisji. Każdy z nas ma obowiązek chronić klimat.
Octo_eco, czyli osiem sposobów na zmn
Dojście do Europy wolnej od węgla jest o krok bliżej po tym, jak Włochy dołączyły do wydłużającej się listy krajów, które obiecały wycofać węgiel w nadchodzących latach. Ogłoszenie przez rząd włoski, że wszystkie elektrownie węglowe zostaną zamknięte do 2025 r. idzie w ślad za podobnymi zobowiązaniami Portugalii, Finlandii, Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Zobowiązanie Włoch nadeszło na kilka dni przed premierą "Europe Beyond Coal", nowego sojuszu gr...
2016 12 14 korekta r Ścieki komunalne osady (kor) (2)
2016 10 23 popr.plany gospodarki odpadamir
Informacje o aktualnym stanie oraz zamierzeniach samorządu w gospodarce odpadami komunalnymi opracowane na podstawie analizy projektów Wojewódzkich Planów Gospodarki Odpadami (WPGO) oraz Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO).
Ścieki komunalne, osady, a gospodarka odpadami w obiegu zamkniętym Autor: Jadwiga Kopeć PKE-OWP, grudzień 2016r
Rozwój zr...