Tydzień Edukacji Globalnej 18-26.11.2017

Facebooktwitterpinterestmail

W dniach 18-26.11.2017 odbędzie się XIX edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG) pod hasłem: „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!?” („The goals of sustainable development. The future of the world depends on us !?”)

Temat zrównoważonego rozwoju podjęto z uwagi na potrzebę dalszej promocji agendy Celów Zrównoważonego Rozwoju, przyjętej w 2015 roku przez ONZ. Społeczność międzynarodowa ma nadal bardzo dużo czynności do wykonania, aby zbliżyć się do realizacji 17 Celów, zapisanych w tak zwanej „Agendzie 2030″. Tegoroczne działania skierowane głównie do młodych ludzi, będą miały za zadanie znaleźć odpowiedzi i rozwiązania dla następujących pytań: jakich wyzwań dotyczą Cele Zrównoważonego Rozwoju i jakie mamy powinności wobec ich realizacji?

Każdy może uczestniczyć w TEG!

Jeżeli czujesz, że temat tegorocznego TEG jest Ci szczególnie bliski i chcesz zaznaczyć swój udział w tym wydarzeniu – masz ku temu wiele sposobności! Możesz zorganizować warsztaty, pokaz filmu, grę miejską, wystawę, spotkanie z interesującymi gośćmi, konkurs plastyczny itd.

Swoje wydarzenie oznacz hasłem: „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!”. Informując o swojej akcji na Facebooku, Twitterze, Instagramie i w innych mediach społecznościowych użyj hasztagu: #TEG2017, #CeleZrównoważonegoRozwoju lub #GEW2017.

Chcesz być na bieżąco albo zaprosić ludzi do swojego wydarzenia? Dołącz do wydarzenia na Facebooku: „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas – TEG 2017”

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://teg.edu.pl/tydzien-edukacji-globalnej-2017

Przeczytaj także: Zaproszenie do obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej 2017 (pdf)

Facebooktwitterpinterestmail

Dodaj komentarz