Warsztaty dla dzieci przy szpitalu reumatologicznym

w Sopocie

Relacja warsztatów ekologicznych na temat plastików

Facebooktwitterpinterestmail

3 lipca Polski Klub Ekologiczny – Okręg Wschodnio-Pomorski przeprowadził warsztaty ekologiczne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 11 przy szpitalu reumatologicznym w Sopocie. Temat warsztatów obejmował problem zanieczyszczenia wód plastikami i mikroplastikami.

Prezentowaliśmy dzieciom prezentację multimedialną wyjaśniającą skalę problemu zanieczyszczeń plastikami i zagrożenia związane z obecnością tych tworzyw w środowisku.  Przedstawiliśmy również animowane filmiki o plastikach. Dzieci dowiedziały się, czym są mikroplastiki, jakie mogą być ich źródła i co należy zrobić, aby w środowisku było ich jak najmniej. Poprzez ćwiczenie praktyczne dzieci nauczyły się jak korzystać z broszury z wypisanymi nazwami mikroplastików podczas zakupów kosmetyków.

Pierwsza część warsztatów – prezentacja multimedialna

Ciekawym elementem warsztatów było oglądanie włókien mikroplastików na ubraniach przy pomocy lup do telefonu umożliwiających powiększenie 90x.  Ostatnim zadaniem dla dzieci było przedstawienie w formie graficznej lub wiersza informacji, o których dowiedziały się podczas warsztatów, ciekawsze prace zeskanowaliśmy i stworzyliśmy galerię prac.

PKE OWP wręczył pamiątki wszystkim dzieciom, którymi książeczki o Bałtyku, ssakach morskich i zanieczyszczeniach oraz przekazał grę planszową pt. Morze Bałtyckie przygotowaną w ramach projektu WebBaltica przez PKE OWP.

Po przeprowadzonym warsztacie jako wyraz wdzięczności dzieci wręczyły przygotowaną kartkę. My również dziękujemy za możliwość przeprowadzenia warsztatów dla dzieci. Zarówno dzieci, jak i my byliśmy zadowoleni z przeprowadzonych zajęć, dlatego zaplanowaliśmy już kolejne kolejne warsztaty dla dzieci ze SP NR 11 dla kolejnej grupy w przyszłym miesiącu.

Kartka od dzieci ze szpitala
Stworzona przez dzieci tablica informacyjna na temat ekologii
Wybrane prace dzieci z warsztatów ekologicznych w szpitalu Wybrane prace dzieci z warsztatów ekologicznych w szpitalu Wybrane prace dzieci z warsztatów ekologicznych w szpitalu Wybrane prace dzieci z warsztatów ekologicznych w szpitalu Wybrane prace dzieci z warsztatów ekologicznych w szpitalu Wybrane prace dzieci z warsztatów ekologicznych w szpitalu
<
>
Wybrane prace dzieci z warsztatów ekologicznych w szpitalu
Facebooktwitterpinterestmail

Dodaj komentarz