Zanieczyszczenie farmaceutykami w regionie
Morza Bałtyckiego: Raport CCB (2017)

Facebooktwitterpinterestmail

Grupa dwudziestu organizacji, w tym CCB (Coalition Clean Baltic) – prowadzona przez Health Care Without Harm (HCWH) Europe – dnia 16 listopada br. wysłała oświadczenie do europejskiego komisarza ds. Środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa, Karmenu Vella, wyrażając głębokie zaniepokojenie faktem, iż farmaceutyki występujące w środowisku stanowią zagrożenie, zarówno dla obywateli Europy, jak i dla ekosystemów morskich.


Konsorcjum organizacji, które składa się ze szpitali, organizacji ochrony zdrowia, stowarzyszeń zawodowych i stowarzyszeń studenckich oraz organizacji pozarządowych zajmujących się zdrowiem i środowiskiem, napisało do komisarza, aby podkreślić znaczenie wprowadzenia ambitnych przepisów w zbliżającym się strategicznym podejściu do leków w środowisku oraz by wezwać do podjęcia natychmiastowych działań w celu ochrony zdrowia ludzi i środowiska.

Deklaracja podkreśla również niezamierzone konsekwencje uwalniania coraz większej ilości farmaceutyków do środowiska, zarówno dla zdrowia ludzi, jak i środowiska.

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj: Deklaracja Europy w sprawie produktów farmaceutycznych w środowisku Komunikat prasowy HCWH 17 listopada

 

Facebooktwitterpinterestmail

Dodaj komentarz